نتایج جستجو برای عبارت :

به یاد این سه نابغه

به جای نابغه، خوشبخت تربیت کنید.خانواده ها می خواهند کودکشان را فلان کلاس و موسسه ثبت نام کنند تا نابغه شود و بعد از کلی رفت و امد ، نتیجه ای جز خشم و اضطراب و افسردگی برای کودکشان ندارد.گیریم که کودک شما بتواند یک عدد 8 رقمی را در یک عدد 5 رقمی ضرب کند و جوابش را در یک صدم ثانیه بگوید، یا بتواند در 15 سالگی لیسانس بگیرد، یا حافظ کل دیوان حافظ و سعدی و مولانا شود(اما معنای یک بیت آن را نفهمد) آیا آن وقت می تواند درست زندگی کند؟ از زندگی لذت ببرد؟ مس

چندی ست که خانواده ها در این تب و تاب افتاده اند که کودکمان را فلان کلاس و بهمان موسسه ثبت نام کنیم تا نابغه شود.و بعد از کلی رفت و امد نتیجه ای جز خشم و اضطراب و افسردگی برای کودکشان ندارد.
گیریم که کودک شما بتواند یک عدد 8 رقمی را در یک عدد 5 رقمی ضرب کند و جوابش را در یک صدم ثانیه بگوید، یا بتواند در 15 سالگی لیسانس بگیرد...
آن وقت می تواند درست زندگی کند؟از زندگی لذت ببرد؟ مسایلش را حل کند؟ درست تصمیم بگیرد؟ دوست پیدا کند؟  اصلا می تواند بخندد
شاکی عصر جدید کیست؟
مجله اینترنتی لبخند به نقل از ایسنا:
سلمان داداشی که مدعی است پیش از ساخت «عصر جدید» قراردادی را با تلویزیون برای ساخت مسابقه استعدادیابی با عنوان «نابغه شو» بسته‌ است، اینگونه می‌گوید که تلویزیون در اقدامی این قرارداد را حذف و مسابقه‌ای مشابه مسابقه «نابغه شو» را تدارک دید. وی سپس این مساله را مطرح می‌کند: «جای شبهه دارد که
ادامه مطلب
نابغه!(گفت و شنود)
گفت: وزیر سابق مسکن و شهر‌سازی نوشته است حالا دیگر برای رفع محدودیت‌های مالی در زمینه مقابله با کرونا باید FATF را بپذیریم!گفتم: ولی خود آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها و نیز مدیریت FATF رسما اعلام کرده‌اند که پذیرش FATF تغییری در محدودیت‌های مالی ایران ایجاد نمی‌کند، رئیس‌کل بانک مرکزی هم می‌گوید هیچ تاثیری ندارد.گفت: چه عرض کنم؟!گفتم: اصلاً از کدام رابطه مالی برای مقابله با کرونا حرف می‌زند؟! آمریکا و اروپا از شدت فلاکت به ماس
استاد عشق : داستان پرپیچ و خم زندگی نابغه ایرانی، پرفسور حسابی

استاد عشق ، ایرج حسابی
معرفی:پدرشان آنها را از ایران برد لبنان بعد هم رهایشان کرد. فقیر شدند و غریب، اما عجیب اینجاست که با هزاران بیچارگی دست و پنجه نرم کردند ولی اینقدر موفق بودند که همه ی ما را خجالت می دهند…فوق العاده جذاب است این کتاب!
نظر من
این کتاب برای افراد کارآفرین  و ایده پرداز مناسب تر است،در این کتاب از تکنولوژی و سرعت پیشرفت علم صحبت شده است.در مورد نحوه ی بازاریابی و تکنیک های آن صحبت شده است.در مورد این که چه طور ذهن خلاق پرورش دهیم روش هایی رو معرفی کرده.اوایل کتاب شاید کسل کننده باشد اما از وسط ب اخر جالب تر و مطالب کاربردی تر می شود.
چکیده ای از کتاب نابغه ی دیوانه اثر رندی گیج    

روی پای خانم مُسنی که جلوی تاکسی نشسته بود، سبدی حصیری بود که گربه لاغری وسط آن نشسته بود و به خانم مسن نگاه می‌کرد ! پسربچه‌ای که با مادرش عقب تاکسی نشسته بود از خانم مسن پرسید : «چرا گربه‌تون اینقدر زشته؟» زن گفت : «اینکه خیلی خوشگله، تازه نابغه هم هست!» مادر پسربچه گفت : «نابغه است؟» زن مُسن با افتخار گفت : «بله... جدول ضرب رو حفظه.» پسربچه گفت : «دروغ نگو.» زن مسن رو به گربه گفت : «دو دو تا؟» گربه چهار تا میو گفت. زن مسن گربه را ناز کرد و گفت : «س
گزیده‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار با اعضای پژوهشگاه تخصصی شهید صدر به شرح زیر است:بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم‌ ... مرحوم شهید صدر قطعاً یک نابغه بود؛ این یک خصوصیّتى است. خب، ما آدمهاى بااستعداد در حوزه‌هاى علمیّه کم نداشتیم؛ آدمهایى که فهم داشتند، سلیقه داشتند، پشتکار داشتند و کارهاى بزرگى انجام دادند. علماى بزرگ ما مثل همین مراجع بزرگى که در این صدسال اخیر در ایران و عراق وجود داشتند همه مردمان بزرگى بودند. استعد
جراح دیوانه  اواخر زندگی فردیناند زائر بروخ را توصیف می‌کند که به قلم یورگن توروالد به رشته تحریر در آمده است.  قهرمان اصلی این کتاب یعنی زائر بروخ، پزشک و جراح نابغه‌ای است که در آخر عمر دچار جنون ادواری گردیده و فجایع حیرت انگیزی بدست وی به وقوع پیوسته است.
بسیاری از افراد مشهور جهان، از جمله استالین دیکتاتوری شوروی و آلفونس سیزدهم پادشاه اسبق اسپانیا از طرف زائر بروخ مورد عمل جراحی قرار گرفتند. سرگذشت این جراح نابغه در سال های پایانی
کودک نابغه (نسخه ی کامپیوتر)

برنامه ی کودک نابغه ، یک بازی و سرگرمی آموزشی برای کودکان پیش دبستانی ( 3 تا 6 ساله ) و اول ابتدایی است.
در این بازی کودکان با استفاده از روش گشتالت ( رسیدن از کل به جزء ) به صورت ضمنی خواندن کلمات را فرا میگیرند. بدین معنی که کودک با به خاطر سپردن شکل کلمه و بازشناسی آن در حین بازی بدون درنظر گرفتن اجزای کلمه توانایی خواندن آن را پیدا می کند ، بعلاوه این برنامه موجب تقویت حافظه بخصوص حافظه ی دیداری و شنیداری و ایجاد دق
کودک نابغه ( نسخه ی اندروید و نسخه کامپیوتر )

برنامه ی کودک نابغه ، یک بازی و سرگرمی آموزشی برای کودکان پیش دبستانی ( 3 تا 6 ساله ) و اول ابتدایی است.
در این بازی کودکان با استفاده از روش گشتالت ( رسیدن از کل به جزء ) به صورت ضمنی خواندن کلمات را فرا میگیرند. بدین معنی که کودک با به خاطر سپردن شکل کلمه و بازشناسی آن در حین بازی بدون درنظر گرفتن اجزای کلمه توانایی خواندن آن را پیدا می کند ، بعلاوه این برنامه موجب تقویت حافظه بخصوص حافظه ی دیداری و شن
به گزارش پایگاه انگلیسی باکس هرالد، تارا شریفی دانش آموز ۱۱ ساله ایرانی
مقیم انگلیس موفق شد رکورد ضریب هوشی اینشتین، فیزیکدان معروف را بشکند.
طبق گزارش این پایگاه انگلیسی، تارا شریفی (دانش‌آموز ایرانی مقیم انگلیس)
توانست نمره ۱۶۲ را در تست هوش منسا (انجمن بین‌المللی تیزهوشان)کسب کند؛ این بدان معنی است که ضریب
هوشی وی از معیار‌ها درباره ضریب هوشی افراد نابغه که ۱۴۰ است، نیز فراتر
رفته است.پایگاه باکس هرالد همچنین نوشت: نمره این دختر دو
کتاب «بیشعوری» اثر «خاویر کرمنت» با ترجمه‌ی «محمود فرجامی» شما را با خطرناک‌ترین بیماری تاریخ بشریت یعنی بیشعوری آشنا می‌کند. این کتاب با زبانی طنزگونه به بررسی پدیده‌ی بیشعوری در دنیای امروز می‌پردازد. اگر برای شناخت و درمان این معضل بزرگ تاریخ بشریت و نحوه‌ی رفتار با مبتلایان به این بیماری، یک راهنمای عملی ارزشمند می‌خواهید، در خواندن این کتاب درنگ نکنید. نویسنده معتقد است بیشعورها، افرادی نابغه و باهوش هستند. نابغه‌هایی خودخواه

سیاری از پدران و مادران پیشاپیش رویای پیشرفت کودکان خویش را در سر می پرورانند ولی بیش تر بچه ها صرفا از نظر والدین خویش نابغه هستند. با وجود این بعضی بچه ها حقیقتا دارای نبوغ هستند؛ آیا بچه شما هم جز این دسته است؟ دستورالعمل های محدودی هستند که نبوغ و استعداد بچه ها را نشان می‌دهند که در ادامه در مورد آنها صحبت خواهد شد.ویژگی نوزادان باهوشنوزادی که بهره هوشی بالایی دارد قادر است از ماه پنجم تولد خوشحالی، ناراحتی، اضطراب و  را بیش از دیگر ن
...
کسی نباید مجازات بشه .

مکالمه ی انیشتین و همسرش / نابغه

+عمر هر رابطه حتی عمیق ترین ها یک زمان مشخصی ه حتی اگر برای ما ابدی به نظر بیاد . 
وقتی به زور میخوای یک رابطه را حفظ کنی باید بهای اون رو بدی .
ببین ارزشش چقدره . چی از دست میدی و چی بدست میاری .
اگه مجبوری ادامه بدی لازمه تا میتونی خودت رو و وضعیت رو مدیریت کنی تا کمترین آسیب و بیشترین سلامتی نصیبت بشه .
++ زور و فشار از جای دیگه مشکل نشون میده ...
بسته خود آموز نابغه کوچک برای 4 الی 7 سال !⁦♨️⁩۱۰۰ عدد سازه و دفتر نقاشی !⛔به همراه بیش از ۱۵ ویدیو آموزشی مناسب برای مادران علاقمند به تعلیم فرزند عزیزشون در منزل یک کادوی تولد ، جایزه و تشویقی بسیار مناسب برای فرزندان عزیزمون .محتوای آموزشی این محصول چیست ؟⁦⬅️⁩آشنایی با اشکال هندسی⁦⬅️⁩آشنایی با سازه ها و اتصال آنها⁦⬅️⁩ساخت اشیا پیرامون از جمله حیوانات و ...⁦⬅️⁩افزایش قدرت تخیل و نوآوری.با این بسته فرزند عزیز شما آماده برای شرکت
میلیون هاطرح افتتاح میشددرکنارآن هزینه زندگی انفرادی افرادافزایش میافت.دردناکترین بخش دراقتصادیک کشورهزینه زندگی انفرادی بود.تورم وتعهدباعث بوجودآمدن افزایش یاکاهش هزینه زندگی انفرادی بود.
افرادزیادی ازروایت آمارهای سازمان هاناراحت بودند.تصورکنیدکلی پول صرف خریدطلاشوددرکنارش افرادپول خوراک وپوشاک ومسکن ودارووغیره نداشته باشند.این بخش مهمترین بخش بودکه فقط اقتصاددان های نابغه به آن اهمیت میدادند.
من تحقیقی کردم ، متوجه شدم اکثر افراد نابغه مشکلات روانی داشتن، راستش خود من ، اینجا نفعی برام نداره ، اسمم رو هم ناشناس میذارم ، جنسیت خودم رو هم نمیگم ، سنمم نمیگم ، اما خودم جزو افراد نسبتا باهوش و بالاتر از سن شناسنامه ای جامعه هستم و دقیقا به مشکلات روانی مختلفی دچارم.
همچنین افرادی مثل چرچیل، نیچه، موتزارت، بتهوون، انیشتین، تسلا، ونگوگ، آبراهام لینکلن، میکل آنژ، داروین، ماری کوری، نیوتن، فروید و خیلی های دیگه. یعنی میشه گفت ۸۰ درصد
اسپری تفنگ فوم نابغه سودال :
شرکت سودال بلژیک کم کم تبدیل به رهبر بازار انواع چسب ، درزگیر ها ، سیلنت ها و انواع فوم های درزگیر و پلی اورتان شده ، محصولی که میخواهیم از این شرکت نوآور معرفی کنیم یه جورایی شاهکار هنری طراحی شرکت سودال محسوب میشه ، همینطور هم که خودشون این اسم رو روش گذاشتن : Soudal Genius Gun Gap Filling Expanding Foam اسپری فوم سودال یا به اسم تفنگ فوم نابغه سودال . که به حق باید تفنگ فوم نابغه صداش زد ، یک فوم پلی یورتان بر پایه ی گسترش پذیری که ب
امروز موقع تمیز کردن خونه ، یه فکری به ذهنم رسید. 
نه که چیز خیلی تاپی باشه و الان من یه نابغه باشم نه، 
من اینهمه سال با مبیتا هم اتاق شدم؛ موندم و زندگی کردم، اون به من خیلی اخلاقا رو یاد آوری کرد خیلی چیز ها به من یاد داد و منو از خیلی چیز ها متنفر کرد.
مثل احترام گذاشتن به خودت برای همیشه و خیلی چیزای دیگه.
و الان ، بنظرم این یه فرصته برای من که میتونم با یه کم تلاش از ایران واسه دو سه سال برم.
بنظر ایده بدی نیست. و بعدش فکر کردم بهش میارزه. اینج
قسمت دوم: کودک نابغه

در قسمت قبل دیدیم که
شریعتی در کتاب گفت وگوهای تنهایی جلد 33 از مجموعه آثار در حال ترسیم خودانگاره‌ای از خویش بود و چنانکه دیدیم فلسفه را به ژنها خود نسبت داده بود. حال در ادامه شریعتی کودکی
خود را چنین تصویر میکند:
«من نیز از کوچکی بی آنکه خواندن و نوشتن را درست بدانم
فیلسوف بوده‌ام فیلسوف بدون فلسفه! این را
بزرگترها همه میگویند: از همان اول با همه بچه ها فرق داشتی هیچ وقت بازی نمیکردی
و میل به بازی نداشتی  اصلا همبازی ن
یک کتاب روانشناسی می‌خواندم می‌گفت ما دچار این سوگیری هستیم که اعمال دیگران را ناشی از صفات ذاتی آنها می‌دانیم نه ناشی از موقعیتی که در آن هستند. می‌گفت این سوگیری اغلب ما را به اشتباه می‌اندازد. این همان اشتباهی‌ست که ممکن است یک خواننده‌ی نوعی با خواندن نوشته‌های من بکند و فکر کند من گیج و به دردنخورم. رفتم یک کتاب خواندم تا ثابت کنم در اشتباهید. کتاب چرتی هم نبود، زمینه ی روانشناسی هیلگارد بود. حالا خودم خیلی هم به روانشناسی خودم اعت
من خودتم،یعنی خودِ خودِ خودت.این نوشته از آینده به دستت میرسه‌،به تاریخ ۱۳۹۸/۰۷/۱۷،نشون به همون نشون که توی بچگی روی سه چرخه نشه بودی و خوردی به شیار باغچه و سرت شکست.ناموسا چجوری با سه چرخه افتاده بودی؟
حالا بیا و یه لطفی کن و بیخیال این شو که این چجوری دستت رسیده،چون حرفای مهمتری هست که بگم چون صلاح خودمو میخوام نابغه.گرچه از یادآوری گذشته چه اون اتفاق خوشگلا چه اون اتفاق زشتا در هر صورت خوشم نمیاد اما تو که الان داری اینو میخونی میشه آی
یک کتاب روانشناسی می‌خواندم می‌گفت ما دچار این سوگیری هستیم که اعمال دیگران را ناشی از صفات ذاتی آنها می‌دانیم نه ناشی از موقعیتی که در آن هستند. می‌گفت این سوگیری اغلب ما را به اشتباه می‌اندازد. این همان اشتباهی‌ست که ممکن است یک خواننده‌ی نوعی با خواندن نوشته‌های من بکند و فکر کند من گیج و به دردنخورم. رفتم یک کتاب خواندم تا ثابت کنم در اشتباهید. کتاب چرتی هم نبود، زمینه ی روانشناسی هیلگارد بود. حالا خودم خیلی هم به روانشناسی خودم اعت

نابغه بزرگ جهانی و مخترع شناخته شده برق با بیان "نبوغ عبارت از 1 درصد استعداد و 99 درصد اراده می باشد"، دست به یک خودزنی تمام عیار زده است.
برای اینکه متوجه "چرا اینگونه است؟" گردیم، بهتر است به یکی از ماجراهای خواندنی و شنیدنی داستان زندگی "توماس" اشاره نماییم:
آزمایشگاه ادیسون آتش گرفته و پسر ادیسون خوب می دانست که شنیدن این خبر تا چه اندازه می تواند به روح و روان "پدر" ضربه جبران ناپذیر وارد کند.
ادیسون بزرگ دیگر جوان نبود و برای بازسازی و نوس
یکی از آیتم هایی که باعث برنده بودن در گوگل ادز می شود، داشتن استراتژی تعیین بودجه است،قیمت گذاری در گوگل ادز، بسیار رقابتی است و هدفگیری تبلیغات شما باید  بسیار دقیق باشد. شما هم قطعا طوری صفحه فرود یا همان لندینگ پیج را که ساخته اید باید بیشترین نرخ تبدیل را کسب کنید.

هنگامی که پشت سر هم در حال فروش هستید و سرنخ هایتان به مشتری تبدیل می شوند؛ شما یک نابغه بازاریابی هستید و واقعا حق هم دارید که خودتان را اینگونه صدا بزنید.

برای دیدن ادامه
دارم سریال می بینم. یه سریال ایتالیایی به اسم "دوست نابغه ی من"... حوادث فیلم به حدود سال 1950 بر میگرده. نگاه می کنم و فقر و ناآگاهی گلوم رو فشار می ده... برای اولین بار حس می کنم "دونستن" چقدر خوبه.
راستش... خیلی وقتا فکر می کردم یک سری چیزا رو زودتر از سنی که باید یاد گرفتم و فکر می کردم این بده. اما وقتی تو این فیلم دیدم که "ناآگاهی" می تونه چقدر به آدم ضربه بزنه خدا رو شکر کردم.
بخونید. یاد بگیرید. راجع به خودتون، روحتون، بدنتون، نیازهای خودتون و دیگر
ما آدمها فکر میکنیم همیشه باید دانشمندا و نابغه ها باید از زندگیشون بنویسن و چاپش کنن. در صورتی که زندگی تک تک ما ارزش داره. یکی مثه من دوست داشتم مامانم اهل نوشتن بود از سیر تا پیاز زندگیش رو مینوشت و من میخوندمش. میفهمیدم چطور شب رو به روز رسونده و روز رو به شب. با اینکه فقط یه زن معمولیه. به خودم میگم من بنویسم و بمونه برای آینده بچه هام. مگه میشه آدم یه عمر زندگی رو با همه تلخ و شیرینی هاش پشت سر بگذاره و حرفی برای زدن نداشته باشه. یه کار گر معم
خلاصه فیلم:
«جان‌نش» نابغه ریاضی جوانی است که در سال 1947 در دانشگاه پرینستون تحصیل می‌کند. او تئوری‌های نوآورانه خویش را در این دوران عرضه می‌کند که باعث انقلابی در علوم ریاضی و اقتصاد می‌گردد. سه‌سال بعد او استاد این دانشگاه می‌شود و سپس به استخدام پنتاگون درمی‌آید تا در اوایل دهه‌پنجاه و در اوج جنگ‌سرد به مبارزه با جاسوسان روس بپردازد. در همین دوران او با «آلیشا» دانشجوی تیزهوش خویش ازدواج می‌کند و صاحب فرزندی می‌گردد، اما به‌زود
تایپ این مطلب رو در حالی شروع میکنم که مطمئن نیستم چطور میخوام انجامش بدم، چطور قراره پیش بره و چطور میخواد تموم بشه!
هوم! خب، روش خیلی جالبی برای تولید محتوا نیست ولی بالاخره باید از یک گوشه ای شروع کرد دیگه!
ماجرا از این قراره که میخوام درباره ی موضوعی صحبت کنم که خیلی وقت هست که در پستهای مختلف، پاسخ به کامنتها و یا در بخش گفتگو، وعده ی پرداختن به اون رو داده بودم اما هربار به دلیل بزرگ بودن و گستردگی موضوع، به سمت نوشتنش نمی رفتم. تا الآن!
ا
این دومین کتاب هرمان هسه است. کتابی بر علیه تعلیم و تربیت مرسوم که به عقیده‌ی نویسنده و تجربه شخصی خودِ او از 6 ماه تحصیل در مدرسه الاهیات و یک سال تحصیل در دبیرستان معمولی که هر دو با شکست مواجه شده بود و موجب افسردگی او در نوجوانی شده بودند، سلامتی و شادمانی را از دانش‌آموزان میگیرد. 
داستان کتاب درباره‌ی پسری است باهوش و بااستعداد که با دخالت‌ها و نگرانی‌های بیش از حد پدر و معلمان  روحش، سلامتی و نهایتا خود پسرک همه در هم شکستند...
قسمتی
تقویم شیعه
اول شوال
۱- عید فطر
اول ماه شوال روز عید فطر است. قبل از نماز عید خوردن مقداری از تربت سید الشهدا علیه السلام و نیز زیارت آن حضرت مستحب است.
۲- مرگ عمروبن عاص
در سال ۴۱ هجری قمری عمرو بن عاص خبیث در سن ۹۰ سالگی به درک واصل شد. مادر او نابغه کنیزی بود که عبد الله بن جذعان او را خرید و آزادش کرد. او به کار خلاف (زنا) روی آورد، و چون قیمتش نسبت به سایر زنان خلافکار ارزان‌تر بود مراجعه کنند بسیار داشت. لذا آبروی عبد الله بن جذعان را برده بود.
لیست هایی از کلمات و لغت های مشابه در زبان انگلیسی رو یاد بگیریم :

Assist     همکاری کردن
Consist     شامل شدن
Insist     اصرار کردن
Resist     مقاومت کردن
Persist     پافشاری کردن

Host     میزبان
Hostle     هتل رایگان
Hostility     خصومت
Hospitality     مهمان نوازی

Generous     سخاوتمند
Genius     نابغه
Genuin     اصلی / خالص
Gorgeous     زیبا
[«با
استعداد»، هم‌چون تیراندازی‌ست که هدفی را می‌زند که دیگران قادر به زدنش
نیستند؛ «نابغه»، هم‌چون تیراندازی‌ست که هدفی را می‌زند که دیگران قادر به
دیدنش نیستند] - آرتور شوپنهاور
چه آرامشی توی این عکسه :))) دلم می خواد یه هفته بدور از هرچیزی توی اون کلبه فقط به خودم فکر کنم و چراهای توی ذهنم :)
+ یکم حالم گرفته است :/ حین مرور فن، سرِ کول انداز ناقصی که روی کتف حسین ملکی زدم؛ کتفش به فنا رفت :( بدون شک یکی از گزینه ها مسابقات استانی حسینه. خد

وَلَوْ أَنَّنَا نَزَّلْنَا إِلَیْهِمُ الْمَلَائِکَةَ وَکَلَّمَهُمُ الْمَوْتَىٰ وَحَشَرْنَا عَلَیْهِمْ کُلَّ شَیْءٍ قُبُلًا مَّا کَانُوا لِیُؤْمِنُوا إِلَّا أَن یَشَاءَ اللَّهُ وَلَٰکِنَّ أَکْثَرَهُمْ یَجْهَلُونَ الأنعام: ١١١
و اگر ما فرشتگان را به سوى آنان مى‌فرستادیم و اگر مردگان با آنان به سخن مى‌آمدند، و هر چیزى را دسته دسته در برابر آنان گرد مى‌آوردیم، باز هم ایمان نمى‌آوردند -جز اینکه خدا بخواهد- ولى بیشترشان نادانى

اگر کارتون به دادگاه و پاسگاه و ... افتاد، مراقب خودتون باشید. هیچ وقت تنهایی اینجور جاها نرید. همیشه همراه یکی دیگه برید تا شاهد ماجرا باشه.

دوربین‌های دادگاه و پاسگاه و ... به هیچ وجه به درد شما نمی‌خوره و شما نمی‌تونید از دوربین‌های دادگاه و پاسگاه در پرونده‌ی خودتون استفاده کنید.
تو پرونده من که گفتند ما دوربین ها را هر روز پاک می‌کنیم! (نمی دونم مخاطبشون رو چی فرض می‌کنند.)

اونجاهایی هم که دوربین هست، خودشون بلد هستند و شما رو می کش
به نام آفریننده زیبا آفرین

تروریسم حقیقی، تروریسم متحد آمریکا باید از تاریخ بلند ننگ آورش، خجالت بکشد که به همه تروریسم می گوید! نوام چامسکی ( نابغه بزرگ زبان انگلیسی که نظریه یوجی را داد و البته فیلسوف بزرگ که در ام ای تی ماساچوست آمریکا درس می دهد)
نوام چاسمکی اگر نبود، زبان انگلیسی هم نبود، می توانید تحقیق کنید، اما بدانید که او کلا گرامر زبان انگلیسی رو تغییر داد! به ۵۴ زبان دنیا مسلط است و درضمن فعال سیاسی هست! قبل از او زبان یک سیستم گرا
(قصر ذهن من-1)

تایپ این مطلب رو در حالی شروع میکنم که مطمئن نیستم چطور میخوام انجامش بدم، چطور قراره پیش بره و چطور میخواد تموم بشه!
هوم! خب، روش خیلی جالبی برای تولید محتوا نیست ولی بالاخره باید از یک گوشه ای شروع کرد دیگه!
ماجرا از این قراره که میخوام درباره ی موضوعی صحبت کنم که خیلی وقت هست که در پستهای مختلف، پاسخ به کامنتها و یا در بخش گفتگو، وعده ی پرداختن به اون رو داده بودم اما هربار به دلیل بزرگ بودن و گستردگی موضوع، به سمت نوشتنش نمی
آیا
می‌خواهید کودکی نابغه داشته باشید؟

شما والدین 6 سال فرصتی طلایی دارید تا قبل از ورود
فرزندتان به مدرسه او را هرچه بیشتر و بهتر شکوفا سازید. زیرا به محض ورود به
مدرسه او نیز وارد کلیشه‌های اجتماعی و پرورشی می‌شود که این خود مانع از بروز
استعداد در کودکان می‌شود. شما با صرف کمی وقت در این شش سال می‌توانید بهترین
مربی باشید که توانسته هوش و خلاقیت کودکش را به میزان زیادی بالا ببرد و او را جز
نوابغ آینده سازد.

در دنیای پیشرفته امروز که ه
بیشعوری کتابی با مضمون طنز است که به «تجاوز حماقت‌آمیز اما آگاهانه به حقوق دیگران» در عصر معاصر اشاره دارد، این کتاب نوشته خاویر کرمنت (به انگلیسی: Xavier Crement) است و در سال ۱۹۹۰ با نام Asshole No More; The Original Self-Help Guide for Recovering Assholes and Their Victims منتشر شد.
نویسنده در این کتاب مدعی می‌شود که بیشعوری یک بیماری و اعتیاد است، نه بداخلاقی و سوءرفتار و به معرفی بیشعوری از زوایای مختلف می‌پردازد.
خلاصه کتاب بیشعوری
نویسنده با زبانی طنز واقعیت‌های ملموس زندگ
اولین سمینار محمود نامی نابغه فیزیک و زبان دنیا در شهر آتن یونان برگزار شد.
در این سمینار نزدیک به بیش از پنج هزار و ششصد نفر شرکت کردند.
بعد از سمینار محمود نامی نظرش را در شبکه جهانی تی وی تویلر در مورد یونان اینگونه گفت : درسته یونان شهر تاریخی و زیبایی هستش ولی مردم سرد و بی جونی داره 
مردم آتن صبح روز بعد با راهپیماییه کاملا بزرگ جلوی درب هتل برای محمود نامی دسته گلی بزرگ بردند.
برای اینکه محمود نامی حرف خود را رک زده بود مردم یونان از او ت
فاطیما برازجانی نخبه هشت ساله آبپخشی در مسابقات محاسبات ذهنی ریاضیات در رقابت با ۱۳ ساله‌ها خوش درخشید.
به گزارش سفیر جنوب؛فاطیما برازجانی نخبه هشت ساله آبپخشی در مسابقات محاسبات ذهنی ریاضیات بار دیگر برتری خود را نشان داد و این‌بار برای ورودی به مسابقات کشوری در مرحله استانی در بالاترین سطح با ۱۳ ساله‌ها به میدان رفت و به راحتی و مقتدرانه پیروز شد و به مرحله کشوری صعود کرد.
فاطیمابرازجانی نخبه ۸ساله آبپخشی در رقابت با۱۳ساله هادربالات
بازم یه خواب واضح دیدم ...
خواب دیدم چهارتا پسر بودیم تو یه ماشین افتاده بودیم دنبال یه ماشین دیگه، ازمون دزدی کرده بود 
تعقیب و گریز کردیم، ماشینه رفته تو یه بن بست وایساد
گفتیم خب دیگه الان حسابی لت و پارش میکنیم اقا دزده رو 
اومد بیرون، یه پسر نوجوون و دوست دخترش بودن که بار و بندیل سفر رو بسته بودن که برن خارج 
دو تا اسلحه دست پسره بود که همون اول دوتا شلیک کرد که ثابت کنه اسباب بازی نیستن 
بعد من داشتم فرار می کردم... با آرامش خاصی گفت فرار ن
صبح زنگ زده میگه من نمیتونم بعد از ظهر بیام سر کار... این چه وضعیه ؟؟؟؟شما رفتید سر کار از اینکار و نکنین ... زشتهبنابراین رفتم تو لیستا ببینم کی دیگه به درد میخوره 
یه مورد دیدم  اوکازیون همون زمینه ای که میخوام... قیمتم توافقی :)
+سلام 
-سلام 
+ واس کار زنگ زدم (توضیحات لازمه رو دادم)
- اکی هس 
+ فقط من n تومن می تونم بدم 
- اما من n+1 تومن کار میکنم با این قیمت نمی تونم بیام 
+ اکی مشکلی نیست ... پس چرا رو فرم زدین توافقی!؟! الان مینویسم  n+1 
شما ها فرمم پر
خلقی اندر طلبت غرقه دریای غمند
هوا ابریه ولی سه تا ستاره پیداست، اون گوشه از آسمون روشن شده و همه رو به خودش خیره کرده.. ستاره های کنجکاو! حتمن دارن فکر میکنن که پشت ابر چه خبره! (از دید ناظر زمینی طبیعتا) واسشون بدیهیه که حتی اگه میخوان برن پشت ابر باید با هم برن و خب کنجکاوی دلیل کافی و هیجان انگیزی به نظر میاد... میرن پشت ابرها... ولی دیگه نگاهی نمیتونست بهشون بیوفته. دوباره آسمون شد همون یکنواختِ ابری همیشگی! دیگه جایی از آسمون روشن نبود... دوبا
خلاصه داستان : سریال Suits روایت «مایک» جوانی نابغه است که از دانشگاه اخراج شده و روزگار خود را با فروش مواد می گذراند و ناگهان در یکی از معامله های خود هنگامی که از دست پلیس در حال فرار است خود را در میان مصاحبه ای برای گرفتن یک شغل می بیند، آن شغل چیزی نیست جز دستیاری یکی از بزرگترین وکلای آمریکا «هاروی اسپکتر». با اینکه مایک هیچ تحصیلاتی ندارد اما با نبوغ خارق العاده خود هاروی را مجبور به انتخاب خود می کند اما …
دانلود زیرنویس فارسی فصل نهم

آلبرت انیشتین نابغه آلمانی که در سال ۱۸۷۹ به دنیا آمد  و در سال ۱۹۵۵هم از دنیا رفت. او بیشتر،  به خاطر نظریه نسبیت که از آشنا ترین رابطه ها در فیزیک بین غیر فیزیک دان هاست شهرت دارد. علاوه بر این، او در بسطه توری کوانتم و مکانیک آماری سهم عمده‌ای داشت.  انیشتین جایزه نوبل فیزیک را در سال ۱۹۲۱ برای خدماتش به فیزیک نظری،  و به خصوص به خواطر کشف قانون اثر فوتوالکتریک دریافت کرد.  به دلیل تاثیرات چشمگیرش،  به عنوان یکی از بزرگترین فیزیکدانانی
بیماری های شگفت انگیز

در ذهن ما حک شده است که بیماری ها مضر هستند و می توانند انسان را از پا دربیاورند اما همه بیماری ها اینگونه نیستند زیرا بیماری های تقریبا نادری تا به حال پیدا شده است که عواقبی شگفت انگیز دارند. این بیماری ها بر خلاف آنچه تصور می کنیم بیشتر باعث بهبود بدن می شوند ولی در کل نام بیماری بر روی آن ها قرار دارد و ضررهایی برای بدن دارند.
هایپر تمیسیا
یکی از بیماری های بسیار نادر است که افراد کمی را تا به حال در طول تاریخ مبتلا
این روزها نمیشه با خودم به این موضوع آسیب رفتار خانواده ها نسبت به فرزندهاشون فکر نکنم . بارها بارها فکر کردم از این که چرا باید خانواده به شخصیت فرزند هاشون توهین کنن . از این که ذهن شون به این بسته شده که بچمون باید سریع پله ها ترقی رو بالا بره ولی اگه نتونه براهه بالا مستحق تحقیر و قضاوت شدن هستش . چرا باید به یه همچین نگرشی برسیم ؟ چرا باید فکر کنیم که همه باید پله ها ترقی رو بالا برن واقعا فک میکنین اگه نتون برن جلو باید احساست شون رو پای مال
Dear Elaha, I miss you so so much. I [wonder] [when] you are coming home. [every] morning the first thing I think [about] is you. I love you very much. so you have to know I will never forget you ever. you know we [aren't] friends we are BFL's (Best Friends for Life). I made [poem] for you too:
[roses] are red [violets] are blue your hair is black and so is mine [too]
you like to eat and I do [too]! I love you and you love me [too]!
Love, 
Setayesh 
دیشب کریستینا بهم گفت love and thank you. کریستینا وقتی دوست‌پسرش بهش گفته بود دوستش دارد، یک و نیم ماه صبر کرد تا بهش بگوید او هم دوستش دارد. چون مطمئن نبود واقعا دوستش داشته باشد. این نامه دومین دوس
اختلالات یادگیری
اختلال در خواندن، بسیار متداول و در عین حال برای کودکانی دردآور است
که این بیماری را دارند و نمی‌توانند دریابند که چرا خواندن برایشان دشوار
است.مربیان آموزش همراه با مادران و پدران و متخصصان بتوانند از
اقدامات عملی صحیح به کاهش رنج و درد این بچه‏‌ها کمک کنند و بوسیله
راهبردها به کودکانی که اختلال در خواندن دارند کمک کنیم تا خواندن را به
صورت هرچه بهتر یاد بگیرد.یک اختلال یاد‌گیری ممکن
است از لحاظ علمی‌د‌ر حوزه‌های
مادر بزرگوار فرمانده نابغه شهید مرتضی حسین پور :
همیشه نمازش را سر وقت می خواند.
 یک بار نشد به او بگویم مرتضی بلند شو نماز بخوان! 
اصلا نفهمیدیم کِی به سن تکلیف رسید.
از چهار ، پنج سال قبل از سن تکلیف همه ی نمازهایش را می خواند و روزه هایش را می گرفت. سنّش که بالاتر رفت ، نماز شب هم می خواند. نیمه شب بلند می شد و با خدا مناجات می کرد. جوانی اش را این طور شروع کرد.!
 @Agamahmoodreza
اختلالات یادگیری
باوجود آن که اختلالات یادگیری
بیشترین نرخ اختلالات کودکان بانیازهای ویژه را به خود اختصاص می‌دهد و
ابعاد مختلف تحصیلی،اجتماعی،شغلی و روان شناختی زندگی فرد و جامعه را تحت
تاثیر قرارمی دهد،لیکن تا کنون در نظام آموزش و پرورش استثنایی ایران توجه
به سطوح چندگانه پیشگیری از اختلالات ویژه یادگیری مغفول مانده-است،درحالی
که در نظام‏‌‌های آموزشی و توان بخشی توسعه یافته استراتژی‏‌ها و برنامه
هاپیشگیرانه مختلفی به ویژه د

تنگه بهرام چوبین  :
بهرام چوبین  از فرماندهان شجاع  و نابغه ایرانی بود که  در زمان ساسانیان فرماندهی سپاه ایران را برعهده داشت و چون قد بلندی داشت لقب چوبین را به او میدهند  پس از به تخت نشستن خسرو پرویز بهرام  پادشاهی اورا قبول نمی کند  و علیه خسرو پرویز شورش می کند  و خسرو پرویز به رم پناه می برد و بهرام چوبین وارد پایتخت می شود و به دست خودش تاج بر سر می گذارد و سکه به نام خودش ضرب می کند بعد از یک سال خسرو پرویز با سپاهی که امپراتوری روم
کوبیسم یکی از سبک‌های مطرح نقاشی در صدسال اخیر است. در این سبک موضوعات نقاشی در قالب اشکال هندسی شکسته و نامشخص ترسیم می‌شوند و اغلب عمق چندانی ندارند.
سبک نقاشی کوبیسم از زمان پیدایش خود در بیش از ۱۰۰ سال پیش، همواره به‌عنوان یکی از مشهورترین و شگفت‌انگیزترین مکاتب هنری تلقی شده است. کوبیسم ارتباط تنگاتنگی با هنرمندان برجسته‌ای چون پابلو پیکاسو دارد. فردی که با نگاه متفاوت خود به موضوعات روزمره، در برابر تاریخ هنر ایستاد.
کوبیسم که در
کتاب پیروزی و شکست پیکاسو ، جان برجر ، ترجمهٔ سماء صالح زاده ، نشر حرفه نویسنده

نقاشی از من قوی تر است . نقاشی من را به انجام هرچه می خواهد وا می دارد. 

او خود را کاملا به لحظه و اندیشهٔ اکنون تسلیم می کند تمام گذشته، آینده ، برنامها ، علت و نتیجه را رها میکند. او خود را به تجربه ای که در حال وقوع است می سپارد . هر چیزی که انجام داده و یا بدست آورده تنها هنگامی اهمیت دارد که بر او در لحظهٔ تسلیم تاثیر گذاشته باشد. این شیوه ای ـ دست کم ایده آل ـ اس
کیم اونگ یونگ (متولد۸ مارس ۱۹۶۲)یک نابغه‌ی کره‌ای است. نام او در کتاب رکوردهای جهانی گینس به عنوان باهوش‌ترین فرد دنیا با ضریب هوشی ۲۱۰ شناخته شده‌است. مدت کوتاهی بعد از تولد کیم شروع به نشان دادن توانایی فوق العادهٔ فکری خود کرد. او در ۶ ماهگی شروع به صحبت کردن کرد و در ۲ سالگی می‌توانست زبان‌های کره‌ای، ژاپنی، آلمانی و انگلیسی را بخواند. او در ۵ سالگی قادر بود مسائل پیچیده دیفرانسیل و انتگرال را حل کند. همچنین نقاش و شاعر شگ
زیباترین زن جهان"مرلین مونرو"در پی ابراز عشقی آتشین به نابغه ریاضیات , فیزیم و نجوم تاریخ جهان"انیشتین"نوشت:-فکرش را بکن اگر من و تو ازدواج کنیم; بچه هایمان با زیبایی من و هوش و نبوغ تو چه محشری میشوند **با عشق;"مرلین مونرو" 
پاسخ انیشتین:- سپاسگزارم ازاین همه لطف و دست و دلبازی سرکار خانم , واقعا هم که چه غوغایی میشود!
ولی این یک روی سکه است!! فکرش را بکنید که اگر قضیه برعکس شود...
چه رسوایی بزرگی برپا میشود!!!
فرزندانی به زشتی من و به کودنی شما!!
با ا
دانلود رایگان فیلم The Current War 2017 با کیفیت HD
دانلود فیلم جنگ جریان 2017 با کیفیت بالا
نسخه کم حجم و با کیفیت x265 اضافه شد
کیفیت 1080 ، 720 ، 480 اضافه شد
خلاصه داستان فیلم :
جنگ جریان ، فیلمی بیوگرافی و تاریخی محصول سال ۲۰۱۷ به کارگردانی آلفونسو گومز ریخون می‌باشد. این فیلم داستان جنگ یا به عنوانی رقابت بین دو تن از برترین و نابغه‌ترین مخترعان جهان یعنی توماس ادیسون و جرج وستینگهاوس را در جنگ جریان‌ها به نمایش می‌گذارد که سعی در تغییر دادن تفکرات مرد
همه ما یک نابغه درون داریم! خلاقیت فقط در افراد خاصی متمرکز نشده بلکه تمام انسان‌ها از این قدرت و بی‌همتایی بهره‌مند هستند.بله هر شیء یا محصولی که امروزه می‌شناسید قدیمی یا جدید، ساده و پیچیده، در خود داستان‌های هزاران نفر را نگه می‌دارند که به‌ اندازه کافی شجاع و جسور بودند تا ایده خودشان را بدون توجه به نواقص آن با ما به اشتراک بگذارند.خلاقیت فرایندی است که همه کلینیک کسب و کار آن را یک‌بار تجربه کرده‌ایم درست زمانی که سعی کرده‌ایم

دانلود زیرنویس فارسی سریال My Brilliant Friend
النا که حالا زنی سالخورده می باشد متوجه می شود که دوست قدیمی اش لیلا بدون هیچ ردی ناپدید شده است. در خانه ای که پر از کتاب است النا پشت کامپیوترش می نشیند و شروع به نوشتن داستان دوستی دیرینه ای می کند که در سال ۱۹۵۰ با دیدار لیلا در مدرسه ابتدایی آغاز شده بود. داستانی که روایتگر ۶۰ سال دوستی در شهر ناپل خطرناک و فریبنده در آن سال ها می باشد و سعی به شرح معمای لیلا که دوست نابغه و تا حدی بدترین دشمنش می باش
نقد رمان قلعه دیجیتالی
نقد رمان قلعه دیجیتالی : آمریکایی­ ها سالم هستند و توانمند و دشمنشان معلول !!!

نقد رمان قلعه دیجیتالی، نویسنده: دان براوون قلعه دیجیتالیِ اطلاعاتی آمریکا، یک قلعه بسیار پیشرفته و محکم است و غیرقابل نفوذ!یک ژاپنی که بر اثر بمباران شیمیایی امریکا معلول به دنیا آمده است، به مرور زمان نفرتش از آمریکا از بین می­ رود و جذب سازمان اطلاعاتی و رمزشکن آمریکا می­ شود.
در قلعه دیجیتالی آمریکا، تمام مکالمات، تمام ایمیل­ها و نام
میدونی در مورد زندگی ادمای بزرگ که میخونم از خودم ناامید میشم احساس میکنم که چقدر کوچیکم. مثلا کسی تو ۱۵ سالگی رفته دانشگاه یا ۲۲ سالگی مقاله ی دکتراشو داده بعد من تو سن ۲۵ سالگی دقیق بلد نیستم چجوری باید بنویسم. هرچند که نا امید نمیشم بالاخره وقت منم میرسه که ثمره تلاشمو ببینم اما این فکر که دیر فهمیدم از سرم بیرون نمیره. این حسرت که کاش زودتر آشنا شدم با آدمی که منو به خودم شناسوند و زندگی رو بهم نشون داد. بعضی وقتها هم وقتی خودمو مقایسه میکن
کتاب شور زندگی
کتاب شور زندگی
– داستان پرماجرای زندگی ون گوگ، نقاش هلندی است. کتابی ارزشمند و
فوق‌العاده خواندنی از ایروینگ استون است که از سوی نشر نشانه در اختیار
علاقه مندان قرار داده شده است.
در
واقع این کتاب بیوگرافی ونسان ون‌‌گوگ در قالب داستانی کلاسیک است. تاکنون
هیچ هنرمندی به اندازه ون‌گوگ تحت تاثیر تمایل شدید خود به خلاقیت، چنین
بی‌رحمانه به پیش نتازیده و یا تا به این حد از سطحی‌ترین خوشی‌های زندگی
بشری محروم نگشته است. کت
نقد رمان قلعه دیجیتالی

نقد رمان قلعه دیجیتالی : آمریکایی­ ها سالم هستند و توانمند و دشمنشان معلول !!!

نقد رمان قلعه دیجیتالی، نویسنده: دان براوون قلعه دیجیتالیِ اطلاعاتی آمریکا، یک قلعه بسیار پیشرفته و محکم است و غیرقابل نفوذ!یک ژاپنی که بر اثر بمباران شیمیایی امریکا معلول به دنیا آمده است، به مرور زمان نفرتش از آمریکا از بین می­ رود و جذب سازمان اطلاعاتی و رمزشکن آمریکا می­ شود.
در قلعه دیجیتالی آمریکا، تمام مکالمات، تمام ایمیل­ها و نا
صبح بانوری که افتاده بودتو صورتم بلند شدم..تواتاق بودم!!!من کی اومدم اتاق؟؟اتردین رومبل خواب بود.رفتم زدم پس کله اشو گفتم:من:پاشودیگه..منو کی اوردتو اتاق؟؟-اه توهم که الارم سرخودی..اگه گذاشتی من مثل ادم بکپم..اقاتفضلی اوردتت.خب من اوردمت دیگه نابغه..-توبه چه حقی منو اوردی اتاق؟؟-ببخشیدولی صدات کردم بلندنشدی مجبورشدم بغلمت کنم بیارم تواتاق..-خب باشه..من رفتم بیرون..زیرلب شنیدم که میگفت:اتردین:پادگانه اینجا.کله ی صبح بیداریه..ادمو بیدارمیکنه خو
سلام
اگه‌ یه پسر، حوالی سن ۳۰ - ۳۱ سالگی، خیلی وضع مالیش خوب باشه، طوری که ماهی مثلا ۲۰۰ میلیون درآمد داشته باشه، هر سال هم بیشتر بشه ثروتش، و چند میلیارد سرمایه اش باشه، شما چه فکری در موردش می کنید؟، پیش خودتون میگید طرف حتما خلاف کار هست؟
با این پیش فرض که پدرش یه کارگر ساده بوده و دارایی شون یه خونه و ماشین و پس انداز بانکی بوده، پیش خودتون چی میگید؟، میگید طرف دزد هست، مواد فروشه، یا میگید باهوش و نابغه ست یا میگید احتکار کرده و ...، از
داستان فیلم پی (Pi) که در سال 1998 ساخته شده است، درباره یک نابغه ریاضی به نام «مکسیمیلیان کوهن» است که در زمینه نظریه اعداد کار می‌کند. مکس در ابتدای فیلم داستانی از دوران کودکی خود تعریف می‌کند و در فیلم هم چندین بار این داستان، تکرار می‌شود. او می‌گوید که در کودکی مادرش او را از خیره شدن به خورشید منع می‌کرده اما او عصیان می‌کند و کنجکاوانه در 6 سالگی به خورشید زل می‌زند و ناگهان همه چیز در مقابل چشمانش تیره شده و بینایی خود را از دست می‌ده
 یک احمقِ  ‌بابرنامه، می‌تواند
یک نابغه بدون برنامه را شکست دهد.
وارن بافت

- جایی به اسم بهشت وجود نداره؟! 
+نه جاناتان، جایی به اسم بهشت وجود نداره.
بهشت، به تکامل رسیدنه.
جاناتان مرغ دریایی 
ریچارد باغ

تنها وسوسه‌ای که کسی هرگز نتوانسته بر آن غالب شود :
"وسوسه امید!"
پرندگان می‌روند و در پرو می‌میرند
رومن گاری

جرأت کنید راست و حقیقی باشید.
جرأت کنید زشت باشید! اگر موسیقی بد را دوست دارید، رک و راست بگویید.
خود را همان که هستید نشان بدهی
کتاب قدرت هوش گفتاری (10 روش بهره برداری از نبوغ گفتاری)
نویسنده: تونی بازان
مترجم: مرتضی احمدی
ناشر: بوکتاب
رقعی
شومیز
168 صفحه
در آغاز قرن بیستم ، روان شناسان مشاهده کردند رابطه ی مستقیمی میان اندازه
و قدرت کلمات و موفقیت در زندگی وجود دارد.به عبارت دیگر؛ بهترین و
بزرگترین کلمه ی شما باعث موفقیت و اعتماد به نفس شما می شود. در واقع
کلمات در جامعه ،زندگی و موفقیت تاثیر زیادی دارند. کلمات قدرت شگفت آوری
دارند.آن دسته از کسانی که این مطلب را می د
شاید بهتر باشه فیلم هایی که میبینم رو دربارشون بنویسم . فیلم ذهن زیبا که جایزه اسکار بهترین فیلم رو هم به دست آورده داستان واقعی از "جان نش" ریاضیدان آمریکایی هست که تا آخر عمر خودش با بیماری اسکیزوفرنی دست و پنجه نرم میکنه . من قبل از دیدن فیلم هیچ ذهنیتی درباره ی داستان و شخصیت فیلم نداشتم و تنها بخاطر بازی راسل کرو و جایزه اسکاری که گرفته بود دانلود کردم و باید بگم ابتدای فیلم کم کم براتون کسل کننده میشه و مثل تمام فیلم های آمریکایی دیگه که
دریافتعنوان: معرفی مدیرتوضیحات: معرفی مدیرمهدکودک نابغه ها

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.
توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد
با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

مدت زمان: 1 دقی
از ۱ فروردین تصمیم گرفتم بغیر از خوندن رمان گاهی فیلم خوب هم ببینم! با سریال خفنِ بریکینگ بد شروع کردم، بعد زنان کوچک و بعد بوی خوش زن و بعد ... ویولنیستِ شیطان و امشب هم دوباره کنترل به دست دو سینمایی هندی و در پایان وومَن اَت وآرو دیدم! هووووه هووووه، مرسی مرسی شما هم خدا قوت! الان ۳۸ روز از این تصمیمم میگذره و حدودن شاید بیشتر از بیست فیلم سینمایی و سه سریالِ چند فصلی رو تماشا کردم! توو همین اثنای فیلمخوری، هوای دانشگاه برم داشته و میخوام یه ش
با اینکه فناوری های نوین روز به روز بهتر و بهتر تر می شوند، هنوز کتاب و کتابخوانی به قوت خود باقیست.
کتاب داستان دو شهر اثر چارلز دیکنز عنوان کتابی است که بیشترین فروش کتاب در جهان را از آن خود کرده و بیش از ۲۰۰ میلیون نسخه از آن تاکنون به فروش رسیده است.
اگرچه عده ای معتقدند که این کتاب بهترین اثر چارلز دیکنز نیست، اما باید اعتراف کرد که داستان آن تاثیرات بسیاری در تاریخ ادبیات داشته است. چارلز دیکنز یکی از شناخته شده ترین مشاهیر ادبیات انگلی
تماشای سریال های فوق العاده زیبای علمی و هیجان انگیز:

۱:  سریال فوق العاده زیبا و تماشایی *نابغه*  داستان زندگی و اکتشافات و نبوغ *آلبرت اینشتین* دوبله فارسی 
(تماشای رایگان با اینترنت رایگان از اپلیکشن روبیکا اینجا کلیک کنید)
۲:سریال بینظیر *چرنوبیل* مربوط به اتفاقات حادثه انفجار نیروگاه *اتمی*چرنوبیل که اکنون یکی از پرطرفدارترین سریال های دنیاست.
لینک های دانلود:
قسمت اول
قسمت دوم
قسمت سوم
قسمت چهارم
قسمت پنجم

مُد در آلمان
مُد در آلمان با لباس های مُد روز دوخت آلمان در سالن های مد جهان مفهومی آشنا است. از دهه های پیش به این سو اسکادا و ولفگانگ یوپنام هایی هم چون جیل ساندر و ولفگانگ یوپ «بازیگران جهانی» این عرصه اند. ولفگانگ یوپ اخیراً با برچسب فریبنده ی «نابغه ی مُد» موفقیت خود را جشن می گیرد. جشن ها و ضیافت های بزرگ در برلین، فرانکفورت یا مونیخ اغلب صحنه ی عرض اندام طراحان مُد در آلمان اند: شرکت کنندگان در این میهمانی ها یا اسکادا به تن دارند یا او
این مدت یکم از سریال شرلوک رو نگاه کردم یعنی بیشترشو ... 3 فصل :) خب راستش اولش جالب بود برام میخکوب کننده .. روش استنتاجش برای حل مسائل بهم یه تلنگر زد که باید با دقت بیشتری به مسائل نگاه کنم.. و جواب همه مسائل پیش روم هست... اما ادامه این روش به همون شیوه و بدون هیچ تغییری در تمام اپیزودها و فضلها خسته کننده میشه .. به قول خودش too boring... too boring
روش حل بیشتر مسائل شیمی و ترکیبات شیمیایی هست در صورتی که شرلوک یه نابغه هست و باید از همه چی سر در بیاره... خب م
خلاصه و کوچک شده‌ام. انقدر که حس می‌کنم همین اتاق یک وجبی برایم بزرگی میکند. خودم را در بیکران جهان هیچ می‌بینم. این بار بزرگی را از شانه‌هایم برمی‌دارد. حس خوبی دارد دور بودن از تمام کسانی که قدرت تحت تاثیر قرار دادن ِحالم را دارند. آن روزی که با من بد حرف زدی ناراحت شده بودم و حتی پیش خودم نمیخواستم ناراحتی‌ام را اعتراف کنم. مرا میکُشد اینکه با یک جمله‌ی تند تو اینقدر از خودم متنفر میشوم. روزهاست که ندیدمت. نه تو را و نه هیچ قهرمان دیگری ر
سلام‌
من هیچ اطلاعات یا تعریفی از خودم نمیدم که بعدا به خودخواهی و خودشیفتگی متهم نشم . نه سن نه تحصیلات نه چیز دیگه ، فقط بگم پسر هستم و بین ۲۰ تا ۳۰ !
سوالم اینه اگه شما به یه فرد باهوش، یعنی بین باهوش و نابغه برخورد کنید، یعنی باهاش برخورد های مکرّر داشته باشید و رفت و آمد کنید، چه رفتاری باهاش دارید؟
این فرد، از خانواده کارگر و طبقه متوسط هست، مغرور نیست اصلا، و خاکی رفتار میکنه. حتی در مدرسه و دانشگاه خاص و نمونه هم تحصیل نکرده، ولی اختراع
فکر نکنم به هشت تا برسه ولی خب سعی خودمو میکنم بنویسم...خیلی ممنون از دعوت ^_^۱. از اونجایی که ما وسیله نقلیه نداریم و تاحالا پشت فرمون ننشسته بودم، این تابستون که همدان بودیم دایی ام (ارتشیه و خونشونم تو پایگاه نظامی) برای اولین بار تو عمرم گفت که میخواد بهم رانندگی یاد بده؛ منو برد باند فرود اضطراری، نشستم پشت فرمون (♥پیکان♥) و تو ۵ دقیقه -_- بهم رانندگی رو یاد داد. اولین بار تو عمرم داشتم با سرعت  ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت میرفتم و خودم خبر نداشتم وق
دانلود قسمت 21 فصل 3 سریال The Good Doctor | دکتر خوب
دانلود قسمت 21 فصل 3 سریال The Good Doctor | دکتر خوب
خلاصه داستان : مرد جوانی به نام شان مورفی که در شهر کوچکی زندگی می‌کند و مبتلا به سندروم ساوانت اوتیسمی می‌باشد ، یک رزیدنت بخش اطفال است که با توجه به ناتوانی پیشرفته‌اش ، علی‌رغم اینکه یک رزیدنت نابغه به شمار می‌رود و با مهارت به درمان اطفال می‌پردازد ، در زندگی دچار مشکلاتی مانند برقراری ارتباط اجتماعی می‌باشد. او برای اینکه بتواند یک جراح کودکان
دانلود قسمت 20 فصل 3 سریال The Good Doctor | دکتر خوب
دانلود قسمت 20 فصل 3 سریال The Good Doctor | دکتر خوب
خلاصه داستان : مرد جوانی به نام شان مورفی که در شهر کوچکی زندگی می‌کند و مبتلا به سندروم ساوانت اوتیسمی می‌باشد ، یک رزیدنت بخش اطفال است که با توجه به ناتوانی پیشرفته‌اش ، علی‌رغم اینکه یک رزیدنت نابغه به شمار می‌رود و با مهارت به درمان اطفال می‌پردازد ، در زندگی دچار مشکلاتی مانند برقراری ارتباط اجتماعی می‌باشد. او برای اینکه بتواند یک جراح کودکان
+ نصف شب دیشب، همینطور که غلت میزدم الکی روی تخت و خابم نمیبرد (کفاره‌ی تا ساعت دوازده خوابیدن صبح-ظهر دیروز بود) و فکر و فکر و فکر یک جمله از امیلی یادم اومد. با همون ادبیات اصیل و شاعرانه‌ی ترجمه‌ی نغمه صفاریان پور:‌ «وه که چه شب پررنجی پیش رو داشت!»
+ بعد از کلی جستجو یک نسخه‌ ترجمه‌ای ضعیفی پیدا کردم توی یکی از این اپلیکیشن‌های کتابخانه. از محتوا چیزی کم و کسر نشده بود. اما در همون حد تورقی که کردم خیال‌انگیزی متن از صد به ده یا پونزده ر
در نمایشنامه فیزیکدانها، فردریک دورنمات (Friedrich Durrnmat) از فیزیکدانی می‌گوید که توانسته مسائل رازآلود فیزیک (مسئله گرانش و نظریه وحدت بزرگ) را حل کند و از ترس این‌که گشودن این رازها فاجعه‌ای دیگر همچون بمب اتمی بیافریند به دیوانه‌خانه‌ای پناه برده تا از دست قدرتمندان و سیاسیون فرصت‌طلب در امان باشد اما جاسوسان او را تا دیوانه‌خانه تعقیب کرده‌اند و در نهایت دانش او توسط فردی حریص و سرمایه‌دار به سرقت می‌رود.

فردریک دورنمات، این نمایش
#پیشنهاد_مطالعه
در میان شهدا تعدادی با عنوان «شهدای شاخص» نام برده می شوند که برای این شاخص بودن هر کدام دلایلی دارند.
یکی با عنوان دانشمند هسته ای، دیگری با عنوان پدر موشکی، یکی دیگر با عنوان مسیح کردستان، یکی با عنوان نابغه اطلاعات و عملیات، یکی با عنوان شهید راه نابودی اسرائیل و... شناخته شده اند.
اما شهید ابراهیم هادی را می توان شهیدی با شاخصه هایی مانند مردم داری، پهلوانی، ورزشکار متدین یاد کرد، شهیدی که عمر خود را در راه رسیدگی به مشکلا
من هر اندازه هم بنویسم تو از دردم مطلع نخواهی شد. مفهوم کلمات را میفهمی، اما نمیتوانی آنها را باور کنی. و همین بیهوده نوشتن ها آدم را از خودش هم بیزار میکند. گمان کن که روزی برسد و تمام اهل زمین نقصان بیابند و دستشان قوت نوشتن نداشته باشد. چه میدانم! دردی، مرضی بگیرند و مثل تکه گوشتی بی جان کنج خانه بیفتند. میتوانی بفهمی چه میگویم؟ شاید! اما نمیتوانی باور کنی...
نمیدانی که دستهای من چقدر تنها خواهند شد. نمیدانی که قلبم به چه حال و روزی گرفتار میش
1⃣ similar words = کلمات مشابه 
Assist = همکاری کردن
Consist = شامل شدن
Insist = اصرار کردن
Resist = مقاومت کردن
Persist = پافشاری کردن
2⃣ similar words = کلمات مشابه
Host = میزبان
Hostle = هتل رایگان
Hostility = خصومت
Hospitality = مهمان نوازی
3⃣ similar words = کلمات مشابه
Generous = سخاوتمند
Genius = نابغه
Genuin = اصلی_خالص
Gorgeous = زیبا
4⃣ similar words = کلمات مشابه
Suppose = گمان کردن
Oppose = مخالفت کردن
Depose = خلع کردن
Impose = تحمیل کردن
Dispose = خلاص شدن
Expose = نمایش دادن_در معرض قرار دادن 
Compose = نوشتن_سرودن
5⃣ similar words
فلینت لاکوودِ باهوشم سلام
این روزها به این فکر میکنم که احتمالا بعد از سالها دوباره حسِ نابغه بودنت بیدار شده و دستگاه جدیدی اختراع کردی!اگر اشتباه نکنم آخرین اختراعت همان دستگاهی بود که آب را به غذا تبدیل میکرد و به جای بارش باران از آسمان همبرگر و ماکارونی و کوفته قلقلی میبارید...همان دستگاهی که با بارشِ ژله یک قصر ژله ای شگفت انگیز ساخت،یادت می آید؟فلینت لاکوود جان از تو چه پنهان چند وقتیست از آسمان برایمان اتفاقات عجیب و غریبی میبارد
یه دردی از کتفم میکشه پایین میاد قاطی میشه با درد مچم، هر چی‌گفتم دستم تازه خوب شده اصلا رحم نکرد یه کمم...می گفت آخرین بار گفتم یه بار دیگه دستت بخوره چیکارت می کنم.
گفتم کی گفتید اصلا من جرات دارم هیچوقت از این کارا کنم،حالا ایندفعه یه غلطی کردم‌ رحم کنید یه کم..
دیگه ولم‌کرد منم‌خوشحال شدم ولی بدتر کرد...
گفت پاشو برو قیچی رو بیار...
میخواست ده سانت از موهامو کوتاه کنه 0_o 
زورمم نمی رسید در برم دیگه اشکم در اومد گفتم بابا دستمو که قطع کردید چی
داستان و عکس بازیگران سریال دکتر خوب
سریال آقای دکتر با نام اصلی دکتر خوب (به کره‌ای: 굿 닥터) یک درام پزشکی است که در سال ۲۰۱۳ برای اولین بار از شبکه کی‌بی‌اس۲ کره جنوبی و در ۲۰ قسمت پخش شد. از بازیگران این سریال می‌توان به جو وون، مون چائه وون، جو سانگ ووک، کیم مین سئو اشاره کرد. در ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۷ ورژن آمریکایی این سریال با همین عنوان از شبکه ABC در ۱۸ قسمت تولید و پخش شد. این سریال با عنوان «آقای دکتر» از شبکه دو سیما در مرداد ۱۳۹۴ پخش شد
حوالی سال 91 بود. جایی در شیراز تدریس می‌کردم. بخش هایی از ژنتیک را من می‌گفتم و بخش‌های مهمترش را آقای الف! صدوهشتاد درجه در اعتقادات با هم متفاوت بودیم. من گاهی بین درس گریزی می‌زدم به مباحث فلسفی و وجودی. و ساعت بعد، ایشان در چشم به‌هم زدنی همه را زیر سؤال می‌برد. نابغه‌ای بود در علم ژنتیک و من همیشه بعد از اتمام تدریسم، می‌نشستم توی کلاس و تمام کلماتش را جزوه می‌نوشتم. آن‌وقت‌ها به من می‌گفت فلانی! بیا تا راه پول در آوردن را از این علم
معرفی توسط وبلاگ...خدا باران

موضوع کتاب چنین است که چرا بعضی از مردم هم چون تافته ای جدا بافته اند که بیش از دیگران موفق می شوند.
نویسنده در این کتاب زندگی غذا های تجارت ، نابغه های علمی ، ستارگان ورزش و م موسیقیدانان را بررسی می کند و نشان می دهد که آن ها چه وجه اشتراکی دارند که موفق شده اند .
بر خلاف کتاب هایی که در باب موفقیت نوشته شده است در این کتاب روش های موفقیت ( هدف داشتن ، برنامه ریزی، و ...) بیان نشده است بلکه روابط بین سال تولد ، خانواده
فلینت لاکوودِ باهوشم سلام
این روزها به این فکر میکنم که احتمالا بعد از سالها دوباره حسِ نابغه بودنت بیدار شده و دستگاه جدیدی اختراع کردی!اگر اشتباه نکنم آخرین اختراعت همان دستگاهی بود که آب را به غذا تبدیل میکرد و به جای بارش باران از آسمان همبرگر و ماکارونی و کوفته قلقلی میبارید...همان دستگاهی که با بارشِ ژله یک قصر ژله ای شگفت انگیز ساخت،یادت می آید؟فلینت لاکوود جان از تو چه پنهان چند وقتیست از آسمان برایمان اتفاقات عجیب و غریبی میبارد
موقع ناهار می نشینم کنار دوستانم. اما انگار ننشسته ام. یعنی توی جمعشان هستم، اما حس نمی کنم کنارشان هستم. قبلا راحت تر می توانستم با هر گروهی بجوشم. بعضی ها باید توی دار و دسته ی خاصی باشند تا احساس آرامش کنند. گروه برایشان مثل یک حباب محافظ است که خیلی کم ازش دور می شوند. من هیچ وقت اینطوری نبودم. همیشه می توانستم راحت از این میز به آن میز و از این گروه به آن گروه سُر بخورم. ورزشکارها، نابغه ها، قرتی ها، بچه های گروه موسیقی و اسکیت بازها. همیشه ه
«استالین در
اوایل دهه 1930 پایه های قدرتش را مستحکم کرد. او حیات ادبی کشورش را زیر نظارت
سفت و سخت خودش برد. از این به بعد، ادبیات نه همپیمان حزب که خدمتکار حزب شد.
نشاط و سرزندگی هنری دهه 1920 محو شد. استالین، که خودش در جوانی شاعر بود، اشتهای
حیرت آوری برای خواندن رمان و شعر داشت. می گویند گاهی وقت ها روزی صدها صفحه شعر
و داستان می خوانده است. او زیر عبارت هایی را که برایش ناخوشایند بود خط قرمز می
کشید. در مباحث مربوط به این که چه نمایشنامه هایی در
معده! هوی معده با توام
امشب داری پدر منو سر هیچ و پوچ درمیاری یه برگر و چار تا جمله ناراحت کننده که انقد هوچی بازی نداره بچه
دو تا پنتوپرازول ناقابل بهت هدیه نکردم که اینجوری دهنمو سرویس کنی که
احمق
خب بیخیال این کار خودشو میکنه
سلام و عرض ادب 
حالم بهتره! معده با تو نبودم! بقیه حالتامو گفتم
بله حالم بهتره و احساساتم تحت کنترله 
روز سخت و جانکاهی در پیش دارم و تا الان که ساعت سه و سی و هفت دقیقه ی صبحه چشم رو هم نذاشتم
گفتم کمی اینجا بنویسم تا از
نجوم دوره‌ی باستانقدمت علم نجوم به درازای حضور بشر در زمین است، اما نجوم به طور علمی از زمانی آغاز شد که بشر دست به کشاورزی زد و متوجه تأثیر خورشید بر کشاورزی شد. آن‌ها به این نکته پی برده بودند که خورشید باعث ایجاد فصول می‌شود و همچنین می‌دانستند کشاورزی در فصول خاصی قابل انجام است؛ بنابراین، شناخت و پیش‌بینی دقیق حرکت خورشید در آسمان و در روزهای مختلف سال برای تأمین غذای بشر، امری اجتناب‌ناپذیر می‌نمود.
از مهم‌ترین رصدهای گالیله رصد
دیشب خواب چارلی پارکر رو دیدم، اون نابغه بود، توی ساکسیفون زدن کسی به گرد پاش هم نمی رسید. خواب دیدم توی کلاب نیو مورنینگ نشستم و چارلی پارکر داره یه آهنگ جاز اجرا می کنه. 
بهش نزدیک شدم و گفتم: هی چارلی! تو حرف نداری پسر. به نظرت یه روز من هم می تونم مثل تو توی یه گروه جاز ساکسیفون بزنم؟ 
چارلی آهنگ رو نگه داشت، لبخندی زد و ساکسیفونش رو بهم تعارف کرد. گفتم: نه نه، می دونی چارلی من هنوز بلد نیستم ساکسیفون بزنم. 
وقتی که داشتم این حرف رو می زدم به د
توضیحات

آیا افراد باهوش عینکی هستند؟
در اغلب فیلم ها و سریال های تلویزیونی وقتی میخواهند کسی را نابغه و با هوش نشان دهند، آن شخص حتما عینکی است.
حتماً خود شما هم متوجه شده اید که دانش آموزان عینکی در مدرسه بیشتر از بقیه درس می خوانند.
بر اساس تحقیقات جدید مشخص شده است، افرادی که عینکی هستند، بیشتر از بقیه کتاب می خوانند و کمتر در فعالیت های ورزشی شرکت می کنند.
طبق تحقیقی که توسط محققان دانشگاه ادینبورگ بر روی 44 هزار و 480 نفر انجام دادند، م
دانلود کارتون ریک و مورتی Rick and Morty
ریک، دانشمند دیوانه و مورتی، نوه پریشان و خامش که وقت خود را میان خانواده و ماجراجویی‌های علمی پدربزرگش تقسیم میکند. ریک سانچز دانشمند نابغه الکلی است که به تازگی در خانه خانواده دخترش، بِث که یک دامپزشک و جراح قلب اسب است، اقامت گزیده. او اوقاتش را حول کار بر روی پروژه‌های محرمانه علمی بیشمارش و ماجراجویی‌های خطرناک و سورئالش در کهکشان‌ها با نوه نوجوانش، مورتی (و گهگاهی همراه با سامر، نوه ی بزرگترش) می

راه قدیمی انجام تجارت و کار دیگر جوابگو نیست. دنیا تغییرکرده و شما هم باید با آن تغییر کنید. این زمان شما برای ایجاد تغییر است. این فرصت شما برای تبدیل شدن به بخشی از تجارت جدید و گرفتن آینده در دستان خودتان است. اگر می‌خواهید پولدار شوید باید حرکت کنید. به شغل جدید نیاز ندارید، به آدرس جدید نیاز دارید. اگر به دنبال یافتن آزادی و استقلال مالی از طریق اینترنت هستید، این کتاب می‌تواند راهنمای خوبی برای موفقیت شما باشد. راهبردها و نکات موجود د
استعدادیابی در اصفهان

اهداف باید بر پایه ی توانایی و استعداد های ما باشد در غیر این صورت ما چندین کار را شروع و بعد از یک مدت از آنها دلسرد می شویم 
وقتی بحث از توانایی و استعداد می شود افراد دو جور توهم می زنند
1- توهم خود کم بینی
2- توهم خود برتر بینی
بنیاد جانسون اوکانر می گوید:
اگر استعدادت کشف بشود حداقل تو سه زمینه نابغه هستی
بعد از کشف استعداد و رسالتت دوباره می رویم سراغ اهدافت
هرچیز که در جستن آنی ,آنی

استعدادیابی و هدف
حالا که حتی طعمِ اجبار رو هم داری اجبارا فراموش میکنی میبینی که طعم هیچی دیگه رو نچشیدی.از بچگی مسیر برات معلوم شده بود و خوشی و ناراحتیت از قبل معلوم شده بود.یه قدم بیرون مسیر یعنی جا موندن از رفیقات و آدما.یه قدم سریع تر از بقیه یعنی خوشحالی بیشتر.میبینی؟چرا داری اذیت میشی؟چون واسه خودت قصه ای نداری.قصه ات همیشه اون بیرون تعریف شده.حالا اون ترس واقعیت دوباره برگشته.تنهایی.آدمی که هر روز تنها بوده این روزا راحت تره.دیگه لازم نیست هر روز به خ
باسلام...لطفا بادقت مطالعه کنید وچند لحظه خوب بیندیشید؛اصلاح الگوی مصرف انرژی سازو کار مناسب خودش را دارد وراهکارهای متعددی برای اصلاح آن وجوددارد که یکی ازآنهاوشاید آخرین آن  میتواند بادرنظر گرفتن جمیع جهات افزایش قیمت حامل های انرژی ازجمله بنزین  باشد . لذا بر هر عاقلی خصوصا دولت مردان پوشیده نیست گران شدن بنزین دراین برهه حساس منطقه وکشور اشتباه محض وخطایی استراتژیک ونابخشودنی است کما اینکه بسیاری از کارشناسان اقتصادی درروزهای گذشت
من اخیرا کشف کرده ام که یک جامعه مخفی برای افراد با IQ بالا وجود دارد. این مونسا نامیده می شود. این در واقع یک راز نیست، اما من فکر می کنم هر کس در 39 سال به من گفته است که من در سیاره زمین برای توطئه بوده ام. تا آنجا که من نگران آن هستم راز است.برای ورود، شما باید 2٪ از تمام IQ های جهان را در نظر بگیرید و بیگانگان را شامل شود. (من فرض میکنم که این افراد در مورد بیگانگان می دانند و به ما نمی گویند.) پس از آن، نگرش شما رسمی است. شما دیگر نباید تعجب کنید.
این

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خودنویس